O nás

Oba jsme studovali umělecké školy a máme plné kapsy nápadů a ambicí co dalšího tvořit a vyrábět. Snažíme se učit nové věci a zlepšovat se v těch co už trochu umíme. Šárka se zaměřuje na malbu obrazů, kresbu a psaní vlastních knih. Jakub zase na grafický design, ilustraci. Oba nás spojuje vášeň ke keramice.

Hyjé atelier - o nás

Kroužíme,
ilustrujeme,
kreslíme,
malujeme,
navrhujeme,
designujeme,
brousíme,
tmelíme,
začisťujeme,
radujeme se a jsme.

Hyjé atelier - o nás
Hyjé atelier - o nás

Společnými silami jsme si postavili místo k životu i tvoření. Vysočina je pro nás zdrojem inspirace, porozumění i klidu, kterého se nám v Brně nedostávalo.

Šárka

Vystudovala malbu v ateliéru Vasila Artamonova na brněnské FaVU. Předtím studovala hudební a umělecký obor na hradecké univerzitě. Ve své malířské tvorbě pracuje s tématy domoviny, pospolitosti a zkoumání venkovské krajiny. Keramice se věnovala již dříve a tak má plno zkušeností s kroužením i výpaly.

ig @sarka_janeba

www.sarkapelikanova.cz

Jakub

Jakub absolvoval ateliér grafického designu na FaVU. Tvoří vizuální identity, webové stránky, knihy a plno dalšího. Ke keramice a ilustrování rád odbíhá odpočinout si od monitoru počítače.

www.jakubjaneba.cz

Přes dva roky práce nám zabral nás společný projekt kniha o dějinách hudby. První díl nese podtitul – klasika a v plánu na příští roky je pracovat na druhém dílu – populár. Knížce jsme vytvořili její vlastní web, kde se můžete dozvědět všechno důležité.

#knihadejinyhudby